ERJ-1GNF4701C
Mfr.Part #
ERJ-1GNF4701C
Datasheet
ERJ-1GNF4701C
Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/20W 0201
Stock
541254
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
4.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ERJ-1GNF4701C
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD